NFZ Słupsk

site
Klub Szczęśliwego Maluszka

Ludzie sobie żyły wypruwają aby dać na Owsiaka, a państwo sobie nic z tego nie robi, choć każda WOŚP jest policzkiem dla kolejnych rządów i ich metod naprawy sytuacji naszych szpitali.

Kompletnie mnie jednak rozwaliła dzisiaj wypowiedz jednej pani prof. która mówiła o sytuacji oddziałów dziecięcych na które NFZ nie daje kasiory co doprowadziło do śmierci 6 miesięcznego dziecka w Słupsku, bo było odsyłane od szpitala do szpitala.

Miasto: Słupsk
Nazwisko lekarza: Markiewicz & Raszczyk
Adres: ul. Sołdka 1/1
NFZ/Prywatnie: Prywatnie
Cena wizyty i ew. usług (wypisanie recepty) lub badań: 130zł (cena zawsze taka sama, w cenie badanie: "na samolocie", usg, recepty, cytologia)
Godziny przyjmowania: 9-16, 12-19 (nie pamietam w jakie dni jak)
Nr telefonu: 0 59 843 07 89
Czas oczekiwania na wizytę: ok. tygodnia
Dostępne bajery (USG, platikowe wzierniki, czy bada piersi): USG z wydrukiem, plastikowe wzierniki.
Inne: Lekarze dosc oblegani, chyba najdrozsi w Slupsku, ale nie znam nikogo kto by narzekał, sa mili i dobrzy. Gabinet dobrze wyposarzony, czysty, recepty wydawane bez problemow w kazdej chwili, przez siostre ktora pracuje w tym gabinecie.

nigdy nie byłam na dyżurze stomatologicznym.

jedyne poważne wizyty u dentysty w moim życiu to były:
1. po wypadku samochodowym
2. poprawianie tego co schrzanił ktoś wcześniej (z łapaniem się za głowę, że ktoś wcześniej mógł coś tak spartaczyć).

nigdy nie korzystałam z hasła "służba zdrowia".
nie korzystam z publicznej opieki zdrowotnej od lat. ostatni kontakt jako pacjentka - urodzenie dziecka w publicznym szpitalu, czyli 5 lat temu.

nie wiem, dlaczego dorobiłeś historię do mojej osoby.

wiem jednak, jak wyglądała praca w publicznym szpitalu. personel opryskliwy, lekarze traktujący pacjentów jak totalnych idiotów. niestety, niektórym przyzwyczajenia zostały. na szczęście pacjenci mają coraz większe możliwości zagłosowania nogami. kto miał okazję zobaczyć jak wygląda wykonanie kontraktów z NFZ, ten wie co mam na myśli.

można też inaczej. mam np. ginekologa, który przyśle sms-a przypominającego o kontrolnej wizycie. zawsze uprzejmy. zawsze wszystko dokładnie wytłumaczy. a taka wizyta, to przecież też żadna przyjemność, by nie powiedzieć, że wielki stres. ale nie mam żadnych oporów, by zamówić wizytę, kiedy potrzebuję.

kurka wodna, mam dobrą dentystkę, ale w Słupsku. tyle, że nie będę zostawiać firmy i jeździć 250 km by posiedzieć na fotelu.Chciałbym zrobić licencjat z fizjoterapii. Jednakże w AM w Gdańsku zaoczne kosztują, aż 800zł/miesiąc. Czy dyplom z Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku lub Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiebiorczości i Zarządzania - Wydział Zamiejscowy w Słupsku będzie również honorowany i będę mógł wykonywać zawód masażysty/fizjoterapeuty.

Jeśli kierunek na danej uczelni ma akredytację PKA, to dyplom jego powinien być formalnie honorowany (jak to będzie wyglądać w praktyce, trudno powiedzieć, na pewno dyplom Akademii Medycznej czy AWF będzie przy aktualnej nadprodukcji fizjoterapeutów wyżej ceniony niż Wyższej Szkoły Zarządzania gdziekolwiek by nie była). Wg strony MNiSW Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku rejestrację taką posiada, natomiast Wydział Zamiejscowy łódzkiej WSPiZ nie (dla fizjoterapii). I żeby było jasne: licencjat fizjoterapii upoważnia do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, także zabiegów masażu ale w ramach fizjoterapii. Z tego, co się orientuję, w chwili obecnej NFZ zarządził zatrudnianie na etatach masażystów wyłącznie techników masażystów.

Dzięki Wojtas
Jak dzisiaj wygląda nasza sytuacja…..
Otóż w ciągu ostatnich dni mama była u swojego lekarza onkologa dwukrotnie. Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco:
okazało się, że u nas na miejscu (w Słupsku) uruchomiono leczenie Sutentem. Stan sprzed kilku dni.
Lekarz skierowała mamę do poradni chemioterapii na Sutent. Dzisiaj ma badania kwalifikacyjne. Od tego będzie zależało, czy rozpocznie leczenie. Wygląda jednak na to, że ta opcja najbardziej jej odpowiada i powiedziała, że może spróbuje. Nadal jest mocno załamana i zrezygnowana ale pojawiła się jakaś nadzieja.

Mnie osobiście martwi, co w sytuacji gdyby (tfu tfu odpukać) nie zakwalifikowała się do tego leczenia. W końcu w Gdańsku nikt w nieskończoność nie będzie czekał na nasza decyzję.
Poza tym panicznie boję się sytuacji, że w najmniej spodziewanym momencie NFZ mógłby przerwać jej leczenie. Co wtedy? Tłumaczę mamie, że przy badaniach klinicznych jest gwarancja otrzymywania leku przez okres 2 lat ale nie przekonuje jej to. Cóż….. pozostaje mi się cieszyć, że poszła dzisiaj na wyniki. Modlę się, żeby dostała szansę na to leczenie. Jak tylko wraca jakaś nadzieja, to już jest lepiej.

Wojtek, napisz jak Twój tato, jak się czuje, czy ma jakieś przerzuty?
Ja również mocno trzymam za Was kciuki

mi powiedzieli, że mam wysłać to skierowanie do Słupska (tam jest NFZ) i czekać na odpowiedź, i podobno jest 30 dni od daty wystawiania skierowania przez lekarza na zakup sprzętu. Natomiast refundacja z PFERON to już po zakupie, u mnie w MOPS sklada się dokumenty i wniosek o dofinansowanie zakupu, u nich na stronce www.mopsgdynia.pl można znaleść druki wniosków. Pani w MOPS powiedziała mi, że nie mam się przejmować dochodami, bo progi finansowe są wysokie. Na taką rodzinkę jak moja - 6 osób to dochody musiałyby być ponad 15000 miesięcznie, żeby nie dostać. Pod uwagę biorą dochody za kwartał poprzedający miesiąc złożenia wniosku, i PIT za poprzedni rok należy przedstawić do wglądu.
pozdrawiam

zlecenie podbija się w NFZ, musisz dowiedzieć się gdzie w Twoim województwie się to załatwia, ja mieszkam w Gdyni, a podbijałam zlecenie w Słupsku, bo tam jest oddział zajmujący się tym...
pod uwagę bierze się adres zameldowania...
ja załatwiam fotelik dla dziecka do auta,
ale wiem, że moja koleżanka wzieła jakieś siedzisko dodatkowe do wózka,
wózki są dość drogie, więc pewnie można tą kwotę dołożyć do wózka,
NFZ daje na wózek 1800 zł, a na fotelik do siedzenia 700 zł
wybrałam wózek który kosztuje około 3800 zł
jak pojade już załatwiać, to wezme fakturę pro formę, i z tym i innymi dokumentami do MOPS lub PCPR, tam dokładają tyle co NFZ,
pozdrawiam

tam i bez tego sa korki.tendencja sie utzrymuje, w slupsku gaz juz wszedzie po 2,14 shell orlen statoil.ale za to dyrektorzy NFZ maja podwyzke "motywacyjna"

Piersi dobrze zbadane
Z kraju; 2010-08-19 "Metro"


Nareszcie poprawa - Polki mogą zaufać badaniom mammograficznym. Tylko w kilkunastu poradniach na ponad 250 skontrolowanych nie ma gwarancji, że wykryją zmiany nowotworowe.

To pierwsze tak dobre wyniki kontroli ośrodków mammograficznych działających w finansowanym przez państwo programie wczesnego wykrywania raka piersi. Na 254 skontrolowanych przez warszawskie Centrum Onkologii poradni, kontroli nie zaliczyło 13 (to ośrodki z Radomia, Katowic i Bydgoszczy - lista na stronie www.profilaktykaraka.coi.waw.pl).

A jeszcze niedawno jakość badań była fatalna - rok temu podobnego sprawdzianu, zleconego przez Ministerstwo Zdrowia, nie zaliczyła co czwarta poradnia, a dwa lata temu co trzecia. Na łamach "Metra" lekarze alarmowali, że przez kiepskie poradnie Polki tracą zaufanie do mammografii, więc jak najszybciej należy poprawić jakość ich pracy. - To igranie z życiem tysięcy kobiet. Źle wykonane badanie jest gorsze niż jego brak, bo usypia czujność. Skoro lekarz mówi, że wszystko jest w porządku, to lekceważymy symptomy choroby - mówiła "Metru" Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia "Amazonki".

- W końcu udało się poprawić jakość badań. Ośrodki były pod uważną obserwacją mediów i pacjentów, musiały coś zrobić, jeśli dalej chciały pracować. Poskutkowały też szkolenia pracowników ośrodków - mówi dr Jerzy Giermek ze stołecznego Centrum Onkologii.

W tym roku kontrolerzy ocenili dwa razy więcej zdjęć niż w poprzednich latach. Sprawdzali m.in., czy są one wyraźne i prawidłowo opisane, ponieważ tylko wtedy można wykryć zmiany nowotworowe w piersi. - Badania profilaktyczne nie mogą pozostawiać wątpliwości. Kobieta ma mieć po nich sto procent pewności, że jest zdrowa - mówi dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii.

Co dalej? Czy w programie wczesnego wykrywania raka piersi będą brały udział tylko te ośrodki, które przejdą kontrole, o co "Metro" postulowało w ubiegłym roku? Do tej pory NFZ nie brał ich wyników pod uwagę. - To musi się zmienić - mówi dr Meder. Fundusz i ministerstwo zdrowia na razie milczą.

Tu lepiej się nie badaj. To ośrodki nie zaliczyły tegorocznej kontroli:

Starogard Gdański NZOZ STOMEDSTAR
Dębica Centrum NZOZ
Radom NZOZ MEDICON
Bydgoszcz 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ
Sucha Beskidzka ZOZ
Piaseczno Centrum Zdrowia s.c.
Świebodzin SP ZOZ 248
Olesno ZOZ Olesno 249
Dęblin 6 Szpital Wojskowy w Dęblinie
Słupsk NZOZ Klinika Salus
Sulęcin SP ZOZ
Lędziny Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej
Katowice SPZLA Maja Przychodnia
("Metro")

http://www.esculap.pl/forum_onkologiczne/aktualnosc/piersi_dobrze_zbadane/id,45c7fa801e9b94301c2c3447f74f2b7a


All right reserved.
© Klub Szczęśliwego Maluszka & Zdrowie